Jetsurf Academy

Vytvořeno18.10.2022

Brněnský juniorský sportovec Alex Lukscheider / 15let v letošní sezóně hrdě obhájil tituly Mistr Evropy a Mistr světa ve světovém poháru motorových surfů MotoSurf World Cup 2022 v kategorii rookies – jetsurfových závodních nadějích 15-17 let.

Alex Lukscheider s číslem 10 získal po loňském titulu MS pozici továrního jezdce v MSR Engines, tedy přímo pod křídly fabriky na vývoj a výrobu jetsurfů ve Střelicích u Brna a partnerství se světovými značkami Liqui Moly a Mystic. Po celou letošní sezónu nejen suverénně vítězil nejlepšími časy v kvalifikaci své kategorie, ale dokonce dosahoval vždy i pozice TOP 5 nejvyšší kategorie dospělých OPEN.

V letošní sezóně se odjely tři zastávky MotoSurf Europe, v nichž Alex dvakrát zvítězil ve středočeské Lhotě a německém Berlíně, zatímco na posledním závodě v Hradci Králové si nakonec první místo na trati vybojoval domácí jezdec Matyáš Novotný.

Seriál Světového poháru MSWC 2022 odstartoval v Jedovnicích u Brna, kde se kvůli vlastní chybě na startu sesunul na 2. místo. V následujících zastávkách v Mexiku a Itálii již ale Alex dokázal, že je nejlepším jezdcem v této vysoce konkurenční třídě. Boje o body a titul v chorvatském Zadaru probíhaly jak na vodě tak v technických stanech, ale nakonec na pódium vystoupal opět Alex Lukscheider a obhájil tak svůj evropský i světový titul z roku 2021 následován soupeři Matyáš Novotný (Jetsurf Aréna Hradec Králové), Denis Burda (Jetsurf Pardubice) a Matěj Kožíšek (Hard Racing Team).

Alexe, který studuje kvintu na víceletém 1. Německém gymnáziu na Mendlově náměstí, můžete v létě potkat také jako instruktora Jetsurf Academy ve Valticích a v zimě s lyžařským klubem Victoria Brno v brankách na zasněžených alpských svazích.

V příští sezóně 2023 se bude snažit vybojovat alespoň pódiové umístění již v nejvyšší dospělé kategorii MEN/OPEN od šestnácti let na výkonnějších strojích s možností tunningu, kde bude bojovat se staršími a velice zkušenými soupeři, jako je pětinásobný mistr světa Lukáš Záhorský či dvojnásobný mistr světa a známý pilot MOTO2 Jakub Kornfeil.
Úspěch rodiny Lukscheiderů podpořila i jeho mladší sestra Linda Lukscheider z teamu Mystic / Liqui Moly, která se umístila na 6. místě v Evropě a 10. místě ve Světovém poháru MSWC již v kategorii žen od patnácti let. Výjimku s přeložením do starší kategorie si vybojovala na základě pódiových umístění v kategorii juniorů v předchozím roce a jejím cílem bylo pilování techniky jízdy již s těmi nejlepšími riderkami světa z Kanady, Mexika, Korei, Velké Británie a Belgie. V této kategorii letos opět zvítězila pětinásobná mistryně světa Aneta Šacherová, která se zároveň na poslední zastávce v chorvatském Zadaru symbolicky rozloučila se všemi jezdci a svou aktivní sportovní kariérou.