Janík motorsport

Vytvořeno10.05.2021
Janík motorsport

Slunný jarní den 4. 5. 2021 vyrazil tým Janík motorsport na slovenský okruh Slovakia Ring, kde se konal první závod šampionátu Carboniacup 2021. Zde si jezdci mohli vybojovat první důležité body do celkového umístění tohoto seriálu.

Podnik se uskutečnil klasicky, dvojzávodem ve sprintu. Tým reprezentoval Martin Kalvas, zkušený jezdec,  ve speciálu Norma M20 FC. Martinovi se celý den opravdu vydařil. Od tréninku, přes kvalifikaci, až po oba závody si Martin vždy držel první příčku před svými soupeři. Druhý závod exceloval, když v poslední zatáčce před cílem, předjel svého soupeře, podtrhl tím své úspěšné závodní odpoledne a vybojoval tak na své konto cenných 40 bodů.

Nyní je tým opět připraven do dalšího závodu, a to opět na Slovakia Ringu, kde se ve dnech 8. a 9. 5. 2021 uskuteční první závod z prestižního seriálu TCR EUROPE. Velká výzva čeká na naše mladé jezdce, Maťu Homolu a Jáchyma Galáše, člena Juniorského Programu Hyundai Motorsport.

Pavlína Janíková, Janík motorsport

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení