Janík Motorsport

Vytvořeno03.05.2022
Janík Motorsport

Úvodní závodní víkend v rámci okruhové série TCR Europe se uskutečnil na prestižním portugalském okruhu - Autódromo Internacional do Algarve ve městě Portimao. Juniorský jezdec Jáchym Gáláš dokázal bodovat v obou závodech a celkově si tak připsal 27 bodů za jedenácté místo v Race 1 a za skvělé sedmé místo v Race 2. Jeho slovenský kolega Maťo Homola si připsal body pouze za dvanácté místo v Race 1.

Páteční den měl na programu volné tréninky a hned v prvním tréninku se podařilo zazářit Maťovi Homolovi, když si připsal nejrychlejší čas ze všech závodních jezdců. Stabilní časy předváděl i Jáchym Galáš, což mu přinášelo umístění v TOP10. V sobotní kvalifikaci se podařilo oběma jezdcům probojovat až do druhé kvalifikační části, což mělo za výsledek jedenácté místo pro Maťa Homolu a dvanácté místo pro Jáchyma Galáše na startovním roštu.

V sobotním Race 1 si oba jezdci drželi své pozice a předváděli stabilní výkony ve středu jezdeckého pole. Lépe se podařilo dokončit závod Galášovi, který se posunul o jednu pozici a dokončil závod na jedenáctém místě. Týmový kolega Maťo Homola dokázal v Race 1 také bodovat a se ziskem 7 bodů dokončil závod na dvanáctém místě. Ve druhém závodě se podařilo skvěle odstartovat juniorskému jezdci Jáchymovi, kterému se podařilo, po několika soubojích se soupeři, získat pět pozic a závod dokončit na skvělém sedmém místě. Celkově tak získal 27 bodů za závodní víkend v portugalském Portimau. Smolný začátek potkal slovenského jezdce Maťa Homolu, pro kterého závod skončil již ve čtvrté zatáčce, kdy kontakt s jiným jezdcem způsobil defekt na závodním voze. Musela tedy následovat zastávka v boxu za účelem výměny pneumatiky. Po zastávce v boxu již nebylo možné dohnat razantní časovou ztrátu na jezdecké pole, a tak Maťo Homola dokončil závod na osmnáctém místě.

Majitel týmu Hyundai Janík Motorsport, Václav Janík uvedl: „První ostrý start s novými Elantrami v TCR Europe pro nás byla opravu velká zkouška. Oba jezdci předvedli kvalitní výkony a my si znovu odnášíme spoustu nových poznatků ohledně nastavení nové závodní techniky – Hyundai Elantra N TCR. Děkuji celému týmu za výbornou reprezentaci na portugalském okruhu v Portimau."

TZ: Hyundai Janík Motorsport bodoval v portugalském Portimau
Milan Marušák, JV Sport racing team s.r.o.

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení