Janík Motorsport

Vytvořeno24.08.2022

O víkendu 20. a 21. srpna se naši závodníci představili také na závodech do vrchu v Albrechticích u Lanškrouna na akci III. GMS Albrechtický kopec - Memoriál Jiřího Lose.

V albrechtických serpentinách se nejvíce dařilo Marku Rybníčkovi s KTM X-Bow GTX. V sobotu s velkým náskokem ovládl skupinu 2 a dokonce i absolutní pořadí. V neděli potom zopakoval vítězství ve skupině a v absolutním pořadí dojel na 3. místě.

Taktéž ve skupině 2 závodícímu Jaromíru Malému se o něco více zadařilo v náročných sobotních podmínkách, kdy si s Hyundai i30N TCR vyjel 3. místo ve skupině a 15. absolutně. V neděli skončil ve skupině 5. a 18. v absolutním pořadí.

Na poslední chvíli se do Lanškrouna přihlásil i David Dědek s Normou M20 FC, který měl původně startovat na Mistrovství Evropy v Saint - Ursanne ve Švýcarsku. Okolnosti ho ale donutily ke změně plánů a bylo z toho vítězství a 2. místo ve skupině E2-SC-2000. V absolutním pořadí dojel v sobotu na 5. a v neděli na 7. místě.

Další akcí, kde mohou fanoušci sledovat barvy Janík Motorsport, bude už o nadcházejícím víkendu pátý podnik TCR Europe na německém Nürburgringu.

Pavlína Janíková, JV Sport Racing Team s.r.o.