LIQUI MOLY

Vytvořeno12.02.2019
LIQUI MOLY

Německý specializovaný výrobce olejů a aditiv vynakládá milionové investice do závodního seriálu, aby zvýšil svůj obrat.

Únor 2019 – Společnost LIQUI MOLY zahajuje obchodní rok 2019 senzací: Německý specializovaný výrobce olejů a aditiv vstupuje do světa Formule 1. Jako jedna z mála značek bude společnost propagována na soutěžních okruzích při jedenácti závodech. „Doufáme, že mezi 1 miliarda diváků, kteří se v celém světě účastní každého z těchto představení u svého televizoru, se najde nemálo takových, které napadne, že by se mohli se značkou LIQUI MOLY a s možností zakoupení jejích produktů blíže seznámit,“ vysvětluje jednatel společnosti Ernst Prost.
Již při Velké ceně Bahrajnu pořádané 31. března vstoupí značka LIQUI MOLY poprvé ve velkém na scénu. „Formule 1 a společnost LIQUI MOLY mají mnoho společného, neboť v obou případech jde hlavně o naprosto špičkové výkony,“ říká Ernst Prost.

Po Velké ceně Bahrajnu bude možné vidět logo společnosti LIQUI MOLY při polovině dalších závodů. Podnik v souvislosti s touto propagací vynaloží mnohamilionové částky. „Chceme-li oslovit tolik lidí v celém světě, nemůžeme se chovat jako skrblíci, ale musíme uvažovat v globálním měřítku a vynaložit odpovídající investice,“ dodává Ernst Prost. Formule 1 nepředstavuje pro tuto značku maziv žádné neprobádané území. Počátkem tisíciletí již společnost LIQUI MOLY spolupracovala s týmem Jordan.

„Cílem reklamy ve Formuli 1 je zvýšení povědomí o naší značce na trhu. Oleje a aditiva odvádějí svoji neviditelnou práci hluboko uvnitř motoru. Nejedná se tedy o produkty, které by měl řidič každý den na očích a ze kterých by se těšil. Právě z tohoto důvodu je však povědomí o značce pro společnost LIQUI MOLY tak důležité. Špičková kvalita znamená sama o sobě jen velmi málo, jestliže ji nikdo nezná a neví nic o užitku, který jejím prostřednictvím může získat,“ objasňuje Ernst Prost.

Kromě Formule 1 patří k mezinárodním aktivitám společnosti LIQUI MOLY motocyklové mistrovství světa MotoGP a mistrovství cestovních vozů TCR. K tomu je třeba přičíst bezpočet dalších angažmá na národní, regionální, a dokonce i místní úrovni. „Oslovujeme zákazníky tam, kde jsou doma, tedy v jejich vlasti,“ doplňuje Günter Hiermaier, vedoucí odbytu a druhý jednatel společnosti LIQUI MOLY.

Aktivity společnosti LIQUI MOLY se však neomezují pouze na motoristický sport. Modro-červeno-bílé logo bylo a je tuto zimu viditelné také při mistrovství světa v házené, které překonalo všechny rekordy, při mistrovství světa v ledním hokeji, během Turné čtyř můstků, při mistrovství světa v lyžování a v basketbalové soutěži NBA, kde je navázána spolupráce s týmem Chicago Bulls. „Tyto aktivity nám umožňují přístup k novým cílovým skupinám a zákazníkům a díky nim přečkáme zimní přestávku v oblasti motoristického sportu. Přitom jde vždy o tři faktory: počet diváků v místě konání, přítomnost médií a možnost vytvářet předpoklady pro příznivé vnímání vlastní značky,“ sděluje vedoucí marketingu Peter Baumann.

„Formule 1, mistrovství MotoGP, mistrovství světa v házené, mistrovství světa v ledním hokeji – to je něco, co si člověk musí umět vychutnat,“ zdůrazňuje Ernst Prost. „Současně je to dokladem úrovně, ke které jsme postupně dospěli. Dosažení ještě vyšší úrovně již bude sotva možné. Tak jako tak působíme jako sponzor již pouze při nejvýznamnějších sportovních událostech s vynikajícím dosahem zprostředkovaným televizními přenosy. Jedná se především o akce pořádané v mezinárodním a globálním měřítku.“

Kromě sponzoringu podporuje společnost LIQUI MOLY svoji obchodní činnost také formou klasické reklamní inzerce. Na podzim roku 2018 spustil podnik svoji první celosvětovou digitální reklamní kampaň, při které získal 1,6 miliardy kontaktů. „Cítíme, že tlak kladený na reklamu se v uplynulých letech ještě zvýšil,“ dodává Ernst Prost. „Abychom vůbec ještě byli vnímáni, musíme dále zvýšit své úsilí v oblasti reklamy a investovat ještě více peněz do zvyšování úrovně povědomí o naší značce na trhu.“

V Německu a Rakousku bude zanedlouho opět probíhat inzertní kampaň, která bude spojena s milionovými náklady. Společnost LIQUI MOLY bude formou reklamních dvojstránek inzerovat ve všech významných motoristických časopisech. Popudem byly výsledky hlasování čtenářů německého časopisu „Auto Zeitung“. Ti byli vyzváni, aby uvedli nejlepší značku olejů. Výsledek zněl: LIQUI MOLY. Od roku 2010 čtenáři pravidelně volí značku LIQUI MOLY jako „špičkovou značku“ mezi oleji. Kromě toho se značka LIQUI MOLY umístila jako druhá v pořadí v kategorii prostředků pro péči o automobily. „Prostřednictvím této kampaně chceme nejen propagovat své produkty, nýbrž také poděkovat zákazníkům, kteří nás poctili svojí důvěrou,“ říká Ernst Prost.

Společnost LIQUI MOLY uzavřela rok 2018 opět s rekordním obratem. Úspěch je však také otázkou perspektivy. Nárůst obratu o dvě procenta totiž není pro podnik, který je zhýčkán minulými úspěchy, žádným skvělým výkonem. Proto Ernst Prost vyzval k další ofenzivě: „V roce 2019 to chceme chytit za správný konec! K tomu bude patřit také naše působení ve Formuli 1.“

Po loňském obratu ve výši 545 milionů eur má být letos dosaženo zvýšení minimálně na 600 milionů eur, tedy o nejméně deset procent. Na svém domovském německém trhu již společnost LIQUI MOLY dosáhla tak silného postavení, že další růst zde bude možný jen těžko. Proto zaměřuje svoji pozornost na rozšiřování exportu do celého světa.

V této souvislosti společnost LIQUI MOLY stále více sází na svoji novou odbytovou strategii. Ve většině zemí podnik již tradičně prodává prostřednictvím nezávislých dovozců. V Itálii a Francii však společnost LIQUI MOLY nyní bere odbyt svých výrobků do vlastních rukou. „Ne každý dovozce má k dispozici zdroje, které jsou nezbytné pro zajištění takového rozvoje odbytu, jaký si představujeme,“ vysvětluje Ernst Prost. „Sami máme v této oblasti zcela jiné možnosti, abychom zde rostli nejen v malých krocích, nýbrž ve velkých skocích.“ To je samozřejmě spojeno s určitými počátečními náklady na personál i reklamu. „Tyto investice se nám však dlouhodobě vyplatí, jelikož jak v Itálii, tak i ve Francii se nabízí obrovský potenciál.“

Úspěch, kterého chceme v tomto roce dosáhnout, se má opírat o tři pilíře. Ernst Prost: „Vynikající kvalita produktů, výkonná struktura odbytu, která je na světové špičce, a výrazné zvýšení míry povědomí o naší značce.“

O společnosti LIQUI MOLY
S více jak 4000 druhy zboží nabízí společnost LIQUI MOLY celosvětově jedinečný sortiment automobilové chemie: Motorové oleje a aditiva, tuky a pasty, spreje a přípravky auto-kosmetiky, lepidla a těsnící prostředky. Společnost byla založena v roce 1957 a od této doby probíhá vývoj a výroba výlučně v Německu. Zde je tato společnost neoddiskutovatelnou jedničkou na trhu s aditivy a neustále získává ocenění za nejlepší značku oleje. Společnost prodává své výrobky ve 120 zemích a v roce 2018 měla obrat 545 miliónů euro.

Zdroj: Peter Szarafinski, LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení