LIQUI MOLY - Tisková zpráva

Vytvořeno07.08.2020
LIQUI MOLY - Tisková zpráva

Německý výrobce motorových olejů a aditiv, společnost LIQUI MOLY, se bude v letech 2021 až 2025 angažovat v proslulých závodech světového poháru v alpském lyžování na Hahnenkammu, na proslulé sjezdovce Streif.
 
Generální ředitel LIQUI MOLY Ernst Prost a Harti Weirather, bývalý lyžařský profesionál a majitel mezinárodní sportovní marketingové agentury WWP (Weirather-Wenzel & Partner GmbH), podepsali na tiskové konferenci v Leipheimu, v bydlišti Ernsta Prosta, pětiletou smlouvu o partnerství se závodem Hahnenkamm a lyžařským klubem Kitzbühel. Ernst Prost vidí tuto sponzorskou aktivitu jako součást ofenzivní marketingové strategie specialisty na maziva, společnosti LIQUI MOLY. „V posledních měsících jsme investovali do reklamy částku o 18 milionů eur vyšší, než bylo původně plánováno. Závody Hahnenkamm na proslulé sjezdovce Streif jsou velkou mezinárodní událostí, která naši značku LIQUI MOLY přinese do obývacích pokojů na celém světě. Doplňují naši už tak velkou angažovanost ve sponzorství sportu.“
 
„Se sponzoringem zimních sportů už máme pozitivní zkušenosti. Přítomnost naši silné značky LIQUI MOLY tak můžeme ještě více posílit. Jsme velmi rádi, že jsme nyní partnerem závodů Hahnenkamm. Sjezd je považován za nejnáročnější disciplínu ve Světovém poháru v alpském lyžování. Okruh sponzorů je velmi vybraný. To ukazuje, na jaké úrovni se s naší značkou a našimi výrobky pohybujeme,“ vysvětluje Peter Baumann, ředitel marketingu v LIQUI MOLY.
 
Švábský výrobce olejů a aditiv dokázal díky své ofenzivní marketingové strategii i v období koronavirové pandemie zaznamenat úctyhodné zvýšení obratu o téměř 3 procenta. „Tuto strategii používáme zejména pro naše partnery a obchodní zákazníky. Z naší pozitivní image značky profitují autoservisy a obchody. Spotřebitelé hledají naše výrobky cíleně a mohou je zakoupit u našich obchodních partnerů,“ zdůrazňuje Prost. „Na vysoce konkurenčním trhu s oleji se LIQUI MOLY silně spoléhá na sponzorství a aktivní reklamu. Zákazníci si s naší značkou spojují pozitivní vlastnosti. V oblasti sponzorství sportu oslovujeme velké množství lidí, kterým bije srdce pro jejich týmy, sportovce a sdílejí úspěchy a emoce. LIQUI MOLY je součástí těchto emocí. Z toho profitujeme udržitelným způsobem na celém světě,“ říká Baumann.

Společnost LIQUI MOLY prodává své výrobky v současné době ve 150 zemích. „Naše výrobky jsou koncipované pro ty nejextrémnější podmínky. Od polární pustiny až po savanu v Zimbabwe. Naši zákazníci dostávají u LIQUI MOLY pouze tu nejlepší kvalitu Made in Germany,“ zdůrazňuje Prost.


Ski_Alpin_Exemple de photo


Ernst Prost, Peter Baumann, Harti Weirather


Peter Baumann, Ernst Prost, Harti Weirather (v.r.n.l.)


Ernst Prost, Harti Weirather (v.l.n.r.)


Ernst Prost


Harti Weirather

O společnosti LIQUI MOLY 
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2019 hospodařila s obratem 569 mil. eur.
 
Tobias Gerstlauer, vedoucí oddělení pro styk s veřejností D/A/CH, LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení