Mičánek Motorsport

Vytvořeno31.10.2019
Mičánek Motorsport

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra absolvovala o uplynulém víkendu závody světového finále Lamborghini Super Trofeo, ve kterých se kromě evropské konkurence postavila také oponentům z Asie a USA a rozhodně nebyla jenom do počtu.

Závěrečné dva závody své debutové sezony v Lamborghini Super Trofeo Europe sice stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra absolvovala již v pátek, tím ale pro brněnský tým závodní víkend na okruhu v Jerezu neskončil. V sobotu a neděli totiž byla v Andalusii na programu dvojice světových finále. Zde se parta Jiřího Mičánka nepostavila pouze soupeřům z Evropy, ale rovněž oponentům z asijského a amerického šampionátu těchto závodů.

Z premiérové účasti v této bitvě tří kontinentů se stáji podařilo vytěžit mnoho nových zkušeností a poznatků, na kterých bude do budoucna stavět. Neztratila se navíc ani na závodní dráze, kde rozhodně nehrála poslední housle a Josef Záruba s Jakubem Knollem si z obou jízd odnesli celkovou 16. příčku, která v prvním případě znamenala v hodnocení profíků 12. místo a v tom druhém ještě o pozic lepší výsledek. “Určitě jsme v letošní sezóně ukázali, že máme na to být v tomto seriálu. Rychlost nám nechyběla například ve Spa. Hodnotíme to pozitivně, ale je před námi ještě hodně práce. Máme ale dobré základy, na kterých budeme stavět,” hodnotil sezónu Josef Záruba, kterého doplnil Jakub Knoll: “Pro mne to byla premiérová sezóna v Lamborghini Super Trofeo a musím přiznat, že jsem si na vůz zvykal déle, než jsem čekal. Někde to bylo lepší, někde horší. Zrovna tady jsem nedokázal najít potřebný rytmus.”

Druhé posádce týmu ve složení Libor Dvořáček a Kurt Wagner bohužel nebyl start ve velkém finále dopřán. Dvojice totiž havarovala v sobotní kvalifikaci a poškození vozu byla natolik velká, že se je nepodařilo opravit a dvojici jízd třídy LC a AM tak museli jezdci oželet. “Celá sezóna byla o učení okruhů a zvykání si na auto. To se vše postupně zlepšovalo. S Kurtem jsme byli myslím vyrovnanou dvojicí,” řekl Libor Dvořáček, jehož slova potvrdil i Kurt Wagner: “Jsme jezdci na stejné úrovni a dobře jsme se doplňovali. Sezónu jsme si užili a pěkně si zazávodili.”

“Určitě to nebyla jednoduchá sezóna a mohu říct, že byla dlouhá. Podařilo se nám ale hned v prvním roce v Super Trofeu nastavit dobré vztahy s automobilkou a promotérem seriálu, tak jako nasbírat mnoho cenných poznatků. Je teď na nás, jak to vše přes zimu zhodnotíme a naplánujeme na příští rok,” uvedl v neděli šéf týmu Jiří Mičánek Jr.

Buggyra Media, REPORT - MM 2019

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení