Mičánek Motorsport

Vytvořeno30.06.2020

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra ovládl historicky první ročník virtuálního šampionátu ESET iSeries, která byla zároveň i prvním oficiálně pořádaným seriálem na našem území. Josef Záruba se stal mistrem mezi jednotlivci se ziskem 146 bodů.

Josef Záruba bojoval o celkové vítězství až do posledního kola. Do druhého nedělního závodu na virtuální trati brněnského Automotodromu startoval ze 4. pozice, avšak vinou kolize se hned propadl až na 16. místo. Po výborné stíhací jízdě protnul cílovou pásku na 8. příčce a tím si zajistil celkový triumf v šampionátu. Se dvěma vítězstvími a dalšími třemi pódii ovládl celkovou klasifikaci před Petrem Fulínem a Bartekem Mireckim.

Michal Makeš i přes vynechání víkendu na Grobniku skončil na konečném šestém místě, Jakub Knoll obsadil v konečném zúčtování místo sedmnácté.

Celkový zisk 232 bodů pak triu jezdců stačil také na ovládnutí týmového hodnocení, kde zvítězili s náskokem 93 bodů před FullinRace Academy a Vekra Racing Teamem.

„Byla to určitě velice zajímavá zkušenost, ze které se zároveň stala i nezbytná část přípravy na odložený start letošní sezóny. Rád bych poděkoval všem jezdcům za jejich pozitivní přístup. Je zřejmé, že virtuální závodění ani v tomto čase nemůže plně nahradit to reálné, nicméně svou váhu to zcela jistě má,“ říká týmový manažer Jiří Mičánek jr.

Do pěti podniků v průběhu dvou měsíců pravidelně zasáhlo celkem 32 jezdců, z nichž většina byla skutečných závodníků. Seriál byl odjet na oblíbené simulátorové platformě Assetto Corsa a ten, kdo měl možnost sledovat živé přenosy, musel uznat, že si žádný ze závodů v ničem nezadal s těmi reálnými.

„O tomto víkendu se rozjely první velké závodní série v Německu a na nás čeká ostrý start již za tři týdny v chorvatském Grobniku. Všichni se na to už moc těšíme. Jsem přesvědčen, že nás čeká sezóna, jakou okruhový sport nepamatuje,“ dodává manažer týmu Jiří Mičánek jr.