Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno02.03.2022
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Společnost LIQUI MOLY a odcházející jednatel Ernst Prost organizují společně s obchodními partnery po celém světě humanitární pomoc do válečné oblasti.

Válka na Ukrajině má dopad i na německou společnost vyrábějící maziva. „Ruský byznys můžeme odepsat,“ říká odstupující ředitel Ernst Prost, který odhaduje, že kvůli válce přijde LIQUI MOLY v letošním hospodářském roce zhruba o 40 milionů eur obratu a o několik milionů eur na platbách z otevřených zakázek. „Ale o to teď nejde! Je to válka v našem sousedství, o které si nikdo nemyslel, že může přijít. Je to útok na na náš svobodný svět. Nyní se musíme spojit a podpořit všechna opatření přijatá našimi aliancemi států,“ vysvětluje Ernst Prost. „Máme obchodní partnery, zákazníky a přátele v Rusku i na Ukrajině. Nikdo z nich nechce válku. Nemůžeme se smířit s tímto nepopsatelným lidským utrpením a chceme pomoci, kde můžeme,“ uvádí „stále" šéf LIQUI MOLY. Proto spolu se svým týmem a obchodními partnery vyzval celý svět k dárcovství. „Organizujeme humanitární pomoc na Ukrajinu. Z darů nakoupíme obvazy, léky, zdravotnické vybavení, potraviny a mnoho dalších věcí, které jsou momentálně potřeba,“ popisuje Ernst Prost svůj projekt. Humanitární pomoc zajišťuje nadace Ernsta Prosta Lidé pro mír, mír pro lidi, životní partnerka Ernsta Prosta a manažerka nadace Kerstin Thiele, která na projektu nepřetržitě pracuje. „Přepravu zajišťují naši dlouholetí obchodní partneři z Polska, Ukrajiny a Ruska. Pomoc dopravíme tam, kde je třeba. Doprostřed válečné oblasti,“ ujišťuje Ernst Prost. Odcházející jednatel, společnost LIQUI MOLY a obchodní partneři chtějí svým podílem přispět ke zmírnění utrpení lidí. Doufám, že tato noční můra bude mít rychlý a pokojný konec,“ uzavírá Ernst Prost.
 
Na projekt můžete přispět na stránkách nadace Ernsta Prosta. Na projekt bude použito každé euro.

Zde přejdete na dárcovskou stránku „Humanitární pomoc pro Ukrajinu“: https://www.betterplace.me/hilfemittel-ukraine
Můžete také darovat přímo prostřednictvím dárcovského formuláře nadace Ernsta Prosta: https://www.ernst-prost-stiftung.org/spenden 

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2021 hospodařila s obratem 733 mil. eur.

Peter Szarafinski, Head of Media Relations international
LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení