Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno19.04.2022
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

2T Motor Oil Race Tec s homologací FIA pro motokáry.

Karting je považován za líheň závodních jezdců. Někteří z nejlepších na světě získali své první úspěchy právě na motokárách. Pro špičkový výkon dvoutaktních motorů vyvinula společnost LIQUI MOLY motorový olej 2T Motor Oil Race Tec. Nový olej schválila Mezinárodní automobilová federace FIA pro kartingový sport.

Ve srovnání s motorovými oleji pro automobily jsou maziva pro závodní motokáry specifickou oblastí. Toto není trh, na kterém by bylo možné vydělávat mnoho peněz. „Ale o to nám nejde,“ říká Oliver Kuhn, zástupce vedoucího oddělení maziv v LIQUI MOLY. „Zde můžeme dokázat své technologické kompetence.“

Při vysokých otáčkách závodních motorů běžné dvoutaktní oleje rychle dosahují svých výkonnostních limitů. Nedostatečné mazání může zničit motor a kvůli zvýšenému tření v každém případě připravuje závodníky o cenné sekundy. Olej 2T Motor Oil Race Tec byl vyvinut speciálně pro závodní provoz. Vysokou výkonnost dodává oleji speciální směs aditiv, aby motokáry na trati využívaly celkový výkon motoru i při maximálním zatížení. Mezinárodní motoristická organizace FIA tento olej oficiálně schválila.

Spektrum použití oleje 2T Motor Oil Race Tec překračuje hranice kartingového sportu. „Toto mazivo je ale vhodné pro každý dvoutaktní motor, který musí odolat extrémnímu zatížení, tedy i pro skútry a motocykly,“ říká expert na olej. Olej na bázi esterů lze použít s palivy všeho druhu kromě metanolu. Spaluje téměř beze zbytků. Díky tomu se ve spalovací komoře a pístech nevyskytují usazeniny a nečistoty. Což je klíčový aspekt, neboť to by zvyšovalo tření, které ovlivňuje výkon. „Chceme, aby řidiči předvedli všechny své dovednosti a aby je nezpomaloval špatný olej,“ vysvětluje Oliver Kuhn.

Díky modrému zabarvení lze směs snadno rozpoznat. Olej 2T Motor Oil Race Tec je k dostání v 1litrovém kanystru. Ten je vybaven výsuvnou hubicí. Pro plnění bez potřísnění tedy není potřeba samostatná nálevka.

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2021 hospodařila s obratem 733 mil. eur.

Peter Szarafinski, Head of Media Relations international
LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení