Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno06.05.2022
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Německý výrobce kompletního sortimentu pro automobilovou chemii uvádí na trh převodový olej pro Teslu a chladivo pro palivové články.

Společnost LIQUI MOLY vyvinula chladivo pro palivové články a speciální převodový olej pouze pro elektromobily. Oba produkty jsou již k dispozici. David Kaiser, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti LIQUI MOLY, ujišťuje: „To je jen začátek toho, co připravujeme. Plníme svůj slib a pro všechny vozy na celém světě nabízíme vhodné produkty.“

V Evropě, USA a dokonce i ve velké části Asie je elektromobilita nezastavitelná. Ačkoliv i v příštích desetiletích bude počet vozidel s konvenčním pohonem mnohem vyšší než počet alternativních pohonů, specialista na maziva z Německa se připravuje na převrat v mobilitě. Obecně bude existovat kombinace různých konceptů pohonů. David Kaiser: „Každé vozidlo a každý výrobce vyžaduje jiné požadavky. Při našem výzkumu dbáme na to, abychom splňovali všechna povolení a požadavky a poskytovali nejvyšší kvalitu.“

Kvalita je v LIQUI MOLY klíčovým slovem. Zejména chladicí kapaliny pro elektromobily musí splňovat extrémní požadavky. Chladivo pro palivové články FCF 20 od LIQUI MOLY na bázi etylenglykolu v kombinaci s neiontovými aditivy je elektricky nevodivé a spojuje optimální odvod tepla s vynikající snášenlivostí materiálu a odolností proti stárnutí. „Množství tepla generované bateriemi a palivovými články je enormní. Požadavky na chladiva rovněž. Náš přípravek FCF 20 je určen nejen pro odvod tepla, ale nabízí také dlouhodobou ochranu všech komponentů, která je pro LIQUI MOLY typická,“ říká hrdě Kaiser. Optimální odvod tepla je u palivového článku absolutně nutný, protože vznikající množství tepla může být vyšší než u klasických, srovnatelně silných spalovacích motorů. Tak lze zaručit maximální životnost dílů. Produkt je také vhodný pro Toyotu Mirai, která je považována za průkopníka v oblasti technologie palivových článků.

Další vývoj se zaměřuje na vozidla s čistě bateriovým napájením, která se na silnicích objevují mnohem častěji. „Tvrzení, že elektromobily nepotřebují olej, je mylné. Ty dokonce potřebují velmi kvalitní mazivo pro převodovku,“ říká David Kaiser. I zde nabízí LIQUI MOLY správnou kapalinu, která je určena pro vysoký točivý moment výkonných elektromotorů. Nový převodový olej Top Tec Gear EV 510 splňuje přísné požadavky výrobce Tesla. Podle označení EV (Electric Vehicle) se pozná, že tento produkt LIQUI MOLY byl vyvinut výhradně pro elektrická vozidla. To ale není všechno. „Do vývoje speciálních e-produktů vkládáme veškeré naše zkušenosti z výzkumu. Patří sem například i chladicí kapaliny s nízkou vodivostí pro baterie elektromobilů. I ty se v dohledné době dostanou do prodeje,“ slibuje vedoucí vývoje.
 
Většina produktů LIQUI MOLY se obecně hodí pro všechny druhy pohonů, bez ohledu na to, zda se jedná o spalovací motor, elektromobil, hybrid nebo palivový článek. Schválení od výrobce je zcela zásadní. „Všude tam, kde se používají speciální produkty, nabídneme řešení. To na pohonu nezávisí,“ říká David Kaiser.
Novými produkty rozšiřuje dodavatel kompletního sortimentu své portfolio přibližně 4000 výrobků a doplňuje svou nabídku směrem k alternativním pohonům.


Fotografie produktu chladivo pro palivové články FCF 20 od LIQUI MOLY

Fotografie produktu převodový olej Top Tec Gear EV 510

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2021 hospodařila s obratem 733 mil. eur.

Peter Szarafinski, Head of Media Relations international
LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení