Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno25.08.2023
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Německý výrobce motorových olejů stvrzuje partnerství s Formulí 1 až do konce roku 2026.

Ve světě motoristického sportu je to již zavedený pojem: Logo LIQUI MOLY na reklamních poutačích závodních okruhů Formule 1. Díky nové smlouvě bude tato společnost zabývající se již dlouhou dobu motorovými oleji, aditivy a péčí o automobily i nadále „oficiálním partnerem“, a to až do roku 2026 včetně.
 
Společnost LIQUI MOLY je „oficiálním sponzorem“ této celosvětově oblíbené závodní série od roku 2019. Jako oficiální partner bude mít společnost LIQUI MOLY na vybraných závodech i nadále fyzické a virtuální značení u tratí. Kromě toho bude mít společnost LIQUI MOLY v rámci prodloužení smlouvy možnost rozvíjet svůj rostoucí program navazování obchodních kontaktů tím, že bude v rámci některých závodních víkendů pořádat akce pro hosty z řad zákazníků.
 
Výkonný ředitel LIQUI MOLY Günter Hiermaier k prodloužení smlouvy říká: „Díky stále novým přístupům a inovacím, ale také novým diváckým rekordům se Formule 1 i nadále ukazuje jako vlajková loď motoristického sportu. Stejné ambice máme i my. Proto bylo přirozené nechat dvě tak silné značky pokračovat ve vzájemné spolupráci.“
 
Pro oblíbeného výrobce olejů a aditiv je nyní „premiérová třída“ zavedeným sponzoringem. Firma s dlouhou tradicí propagovala svou značku na zadním křídle vozů Mercedes-Sauber již zhruba před třiceti lety. V roce 2002 se společnost se sídlem v Ulmu stala sponzorem týmu Jordan-Honda.
 
Peter Baumann, marketingový ředitel společnosti LIQUI MOLY, okomentoval podpis smlouvy v Bahrajnu: „Mediální dosah Formule 1 dalece přesahuje klasické kanály. Závodní série je založena na nesrovnatelném a globálním marketingu s masovým dosahem. To, co spojuje naše dvě značky, je neustálá vůle inspirovat naším produktem co nejvíce lidí po celém světě. Proto mám z tohoto prodloužení smlouvy velkou radost.“

Johnny Haworth, ředitel pro obchodní partnerství Formule 1, dodává: „Tato nová víceletá smlouva symbolizuje dlouholetou úzkou spolupráci mezi dvěma partnery. Těšíme se na další integraci LIQUI MOLY do speciálních zážitků fanoušků F1 a na další pokračující misi, jejímž cílem je pro naše fanoušky vytvářet největší sportovní a zábavní podívanou na světě.“

„Popularita Formule 1 stále roste. Je proto velmi dobrým signálem, že můžeme našim zákazníkům a partnerům i nadále představovat tento prémiový sponzoring. Výsledkem bude ještě větší dosah a optimalizované základy pro dobrý obchod,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti LIQUI MOLY Günter Hiermaier.

LIQUI MOLY také inzeruje na MotoGP, působí jako exkluzivní partner v oblasti maziv Mistrovství světa v motokrosu, inzeruje na lednovém mistrovství světa v házené a na bezpočtu zimních sportovních akcí.

Prodloužení smlouvy až do roku 2026: marketingový ředitel LIQUI MOLY Peter Baumann a ředitel pro obchodní partnerství Formule 1 Johnny Haworth při podpisu smlouvy v Londýně.

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2022 hospodařila s obratem 800 mil. eur.
 
Sina Ataei, Head of Media Relations international, LIQUI MOLY GmbH

O sérii Formula 1®
Závody Formule 1 začal v roce 1950 a jsou nejprestižnější automobilovou soutěží na světě a také nejoblíbenějším každoročním sportovním seriálem. Formula 1 World Championship Limited je součástí Formula 1® a je držitelem exkluzivních komerčních práv na FIA Formula 1 World Championship™. Formula 1® je dceřinou společností společnosti Liberty Media Corporation (NASDAQ: LSXMA, LSXMB, LSXMK, BATRA, BATRK, FWONA, FWONK), které přináleží sledování akcií Formula One Group. Logo F1, logo F1 FORMULA 1, FORMULA 1, F1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX, PADDOCK CLUB a související značky jsou ochranné známky společnosti Formula One Licensing BV, která je součástí Formule 1.  Všechna práva vyhrazena.

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení