Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno27.11.2023
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Tři nové plnicí linky na aditiva zvyšují maximální kapacitu výroby o 40 procent!

LIQUI MOLY začíná psát v sídle společnosti v Ulmu novou kapitolu: Jednatelé Günter Hiermaier a Dr. Uli Weller otevřeli novou budovu pro výrobu aditiv se třemi moderními plnicími zařízeními a dalšími kancelářskými prostory. Nové stroje zvýší maximální výkon z 346 000 plechovek týdně až na 481 000 kusů. „Tento okamžik představuje milník na naší cestě k dosažení společného cíle obratu ve výši 1 miliardy eur,“ řekl jednatel zástupcům z oblasti politiky, ekonomiky, médií a zaměstnanců.

Do nově otevřené výrobní haly na aditiva společnost LIQUI MOLY investovala 8 milionů eur. Z toho 3,4 milionu eur připadá na budovu zhotovenou na klíč. Náklady na tři nové plnicí stroje činí 3,1 milionu eur. Dopravní technika a balicí roboty stály 1,4 milionu eur. Tyto stroje budou kompletně nainstalovány a uvedeny do provozu v průběhu příštího roku. Aditiva přispívají k čistému spalování paliva, nižším emisím škodlivin a delší životnosti motorů. Lze je používat jako prevenci i k řešení problémů. LIQUI MOLY vyvíjí a vyrábí všechna aditiva v Ulmu.

„Tyto investice jsou závazkem pro pobočku Ulm, a tím i pro značku Made in Germany. Vytváříme další pracovní místa a dáváme lidem dlouhodobou perspektivu,“ říká Günter Hiermaier. Samozřejmě, že stroje mají vliv na zaměstnance, ale jinak, než by se dalo předpokládat: Nové stroje neznamenají méně lidí, ale nárůst pracovních míst i v jiných oblastech, protože se vyrábí více. A pracovní podmínky se dále zlepšují. „LIQUI MOLY je moderní zaměstnavatel. Lidé se u nás musí cítit dobře. To je závazek, který jsme si dali,“ řekl jednatel. Kromě 400 metrů čtverečních výrobních prostor ve dvou podlažích proto ve třetím patře vzniklo 200 metrů čtverečních určených pro nejmodernější kanceláře.

Méně příjemné však byly podmínky během stavební fáze. Nová výrobní budova mezi stávající výrobní a administrativní budovou se stavěla za běžného provozu. Zaměstnanci v přípravě práce a ve výrobě udržovali plynulý provoz za velmi obtížných podmínek. „Proto jim a všem, kteří jsou za projekt zodpovědní, patří můj zvláštní dík,“ řekl Günter Hiermaier. Jednatel LIQUI MOLY poděkoval také Jörgu Murawskému, jednateli společnosti Würth Elektronik a výkonnému viceprezidentovi skupiny Würth, jejíž součástí je LIQUI MOLY od začátku roku 2018: „Společnost Würth nám nechala volné pole působnosti ve všech našich rozhodnutích, poskytla nám jistotu a také spoustu know-how. Společnost Würth nás podpořila přínosnou spoluprací a důvěrou na naší cestě ve všech fázích projektu.“
Stejně jako sídlo společnosti se i nový objekt nachází v ulmské čtvrti Lehr. Společnost byla založena v roce 1957 v centru města a v roce 1978 přesunula své sídlo do severního Ulmu. K tomuto rozhodnutí vedl rychlý růst a z něj vyplývající potřeba většího prostoru. Od té doby zde sídlí všechny oblasti od vývoje přes výrobu až po administrativu.

Z malé firmy z Ulmu se společnost LIQUI MOLY stala globálním hráčem, jehož produkty jsou k dostání ve 150 zemích. V současné době pracuje v sídle firmy v Ulmu 408 lidí. Na celém světě pak společnost zaměstnává 1093 lidí. Günter Hiermaier: „Z malé výrobny na aditiva s pouhými 30 zaměstnanci, ve které jsem před 33 lety začínal, se stala firma, která v roce 2022 hospodařila s obratem 800 milionů eur.“ Brzy by to mělo být 1 miliarda. To je cíl. I když se trh v EU pravděpodobně v dlouhodobém horizontu změní, vidí jednatel obrovský potenciál růstu: „I po roce 2035 bude většina vozového parku poháněna konvenčními motory. Trh se spalovacími motory totiž stále paralelně roste. Často se na to zapomíná.“ Podle prognózy poradenské společnosti Frost & Sullivan je celosvětový nárůst poptávky po oleji ještě výraznější. Předpokládá se, že spotřeba vzroste z 15,5 milionu tun v roce 2018 až na 22 milionů tun v roce 2040. Poté bude tento trend nadále stoupat. „Tyto výpočty vycházely z předpokladu, že celosvětový prodej elektromobilů bude tvořit 20 % všech prodaných vozidel. To je jeden z důvodů, proč jsme modernizovali naši výrobu aditiv a zvýšili kapacity,“ říká Günter Hiermaier.

Rozšíření výroby aditiv je pro něj velmi významným krokem. Ve výjimečných letech bylo na stávajících strojích naplněno 18 milionů plechovek o objemu od 150 ml do 1 litru. V budoucnu bude možné vyrobit přibližně 25 milionů kusů. Vyřazeny byly dva velmi staré stroje. „Díky pečlivé údržbě odváděly svou službu několik desítek let. Dosáhnout na nich požadovaného objemu už ale nebylo možné,“ říká Günter Hiermaier. Tři nová zařízení jsou výkonnější a méně náročná na údržbu a jsou tak nástrojem pro další růst.
 

Jednatel LIQUI MOLY Günter Hiermaier v rozhovoru se starostou Ulmu Gunterem Czischem během slavnostního otevření nové výrobní haly na aditiva.


Jednatel LIQUI MOLY Dr. Uli Weller byl při slavnostním otevření nové výroby aditiv v Ulmu mezi zástupci médií velmi žádanou osobou.


V nově zakoupených plnicích zařízeních LIQUI MOLY se plní nádoby na aditiva ve velikostech od 150 ml do 1 litru.


Tři nová plnicí zařízení pro aditiva zvyšují maximální výrobní kapacitu v LIQUI MOLY o 40 procent.


Novátorský postoj v kombinaci s praktickým a samostatným přístupem: Generální ředitel LIQUI MOLY Günter Hiermaier se při slavnostním otevření nové výroby aditiv zapojil do balení.


Günter Hiermaier, jednatel společnosti LIQUI MOLY GmbH, představuje plechovky s aditivy, které se budou v budoucnu plnit v nové výrobní budově.
 
O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2022 hospodařila s obratem 800 mil. eur.

Sina Ataei, Head of Media Relations international, LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení