Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno22.03.2024
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Prémiový olej byl vyvinut speciálně pro vozidla koncernu PSA

Olejem Top Tec 6310 0W-20 přináší LIQUI MOLY na trh nový motorový olej, který mimo jiné splňuje požadavky typů motorů koncernu PSA (PSA B71 2010). „Je to špičkový olej, který snižuje spotřebu paliva a zároveň motoru poskytuje komplexní ochranu,“ říká Oliver Kuhn, zástupce vedoucího olejové laboratoře společnosti LIQUI MOLY.

Top Tec 6310 0W-20 je primárně určen pro zážehové, zážehové/hybridní a vznětové motory od modelového roku 2018 pro vozidla značek Citroën, DS, Fiat, Jeep, Opel, Peugeot a Vauxhall. Tento olej je předepsán u typů motorů koncernu PSA, které vyžadují mazivo specifikace PSA B71 2010. Tyto motory používají různé značky koncernu Stellantis.

Mazivo s nízkou viskozitou pomáhá zejména malým motorům těchto řad dosáhnout nejlepšího možného výkonu při nízkém opotřebení. Nový produkt vytváří rovnováhu mezi maximální úsporou paliva a extrémně tenkým, ale odolným mazacím filmem. „Díky takovému oleji stačí motoru pro čerpání maziva vyvinout nižší výkon. Je to jeden z mnoha nástrojů, které výrobci automobilů používají ke snížení spotřeby paliva a emisí,“ vysvětluje Oliver Kuhn. „Odklon od hustých motorových olejů je v automobilovém průmyslu dlouhodobým trendem.“ Tento trend sleduje také nové mazivo, které doplňuje řadu prémiových olejů LIQUI MOLY.


O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky v asi 150 zemích a v roce 2023 hospodařila s obratem 917 mil. eur.
 
Sina Ataei, Head of Media Relations international, LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení