Tisková zpráva LIQUI MOLY

Vytvořeno19.04.2021
Tisková zpráva LIQUI MOLY

Specialista na oleje a aditiva dosáhl v březnu obratu 65 milionů eur!

LIQUI MOLY stále roste: Specialista na oleje a aditiva zvýšil svůj obrat v březnu na 65 milionů eur, což je o 19 procent více oproti stejnému měsíci v předchozím roce. „Teď sklízíme to, co jsme loni zaseli,“ říká jednatel Ernst Prost.

Když před rokem přišla pandemie covid-19 a ekonomiku zasáhla nejistota, rozhodla se společnost LIQUI MOLY, že pořádně šlápne na plyn. Aby společnost čelila klesající poptávce, rychle zdvojnásobila své investice do marketingu. „Tímto způsobem jsme do určité míry dosáhli naší vlastní konjunktury,“ shrnuje Ernst Prost. Byl to krok o to úspěšnější, že mnoho konkurentů v té době zkrátilo svůj rozpočet a zredukovalo poskytovaný servis. „Dostali jsme se tak do velmi dobré výchozí pozice pro globální ekonomiku, která se teď opět začíná rozjíždět,“ říká Ernst Prost.
 
Tržby za první tři měsíce jsou se 168 miliony eur na stejné úrovni jako v předchozím roce. První čtvrtletí roku 2020, než se pandemie projevila také na obratu společnosti LIQUI MOLY, bylo totiž mimořádně silné. Také zisk ve výši 2,8 milionu eur je stejný jako v loňském roce. „S naším velmi slušným výsledkem za první čtvrtletí máme vítr v zádech a nabízí se nám možnost udělat z roku 2021 nejúspěšnější rok v historii LIQUI MOLY, a to navzdory všem problémům, které nám pandemie ještě může nabídnout,“ je přesvědčen Ernst Prost. „Úspěch neznamená pouze vyšší obrat, ale také větší jistotu pracovních míst. Během pandemie jsme přijali přes 100 lidí a pracovní místa garantujeme!“

Dopis pana Ernsta Prosta

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2020 hospodařila s obratem 611 mil. eur.
 
Peter Szarafinski, Head of Media Relations international
LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení