Tomáš Ouředníček

Vytvořeno18.04.2019
Tomáš Ouředníček

Čtvrtá etapa Morocco Desert Challenge, 425 km dlouhá, byla zatím nejtěžší, ale Tomáš Ouředníček a David Křípal, se s obtížemi dobře vyrovnávali a navzdory technickým problémům se jim podařilo vybojovat 7 nejlepší čas, čtvrté místo ve své kategorii a obsadit 8. místo celkově.

„Dnešní etapa byla velmi obtížná, na trati bylo velké množství obrovských kamenů, proto předjíždění bylo téměř nemožné, ale podařilo se nám předjet několik kamionů a motorek. Dnes jsme zažili první duny – byly poměrně malé, ale dost složité. Během včerejšího briefingu nás organizátoři varovali, že pokud k nim nedojedeme za světla, abychom se vůbec nepokoušeli je projet v noci. Bohužel jsme se dnes opět měli technické problémy, auto se nám 3-4 zastavilo.V neutrální zóně, kde je povolená asistence, jsme vyměnili tělo škrtící klapky, ale později auto opět zastavilo, takže musíme najít hlavní příčinu problému. David dnes odvedl skvělou práci, neudělal žádnou navigační chybu, čím se po dnešku nemůže chlubit moc dalších posádek. Snažil jsem jet spíše opatrně abych šetřil auto co nejvíce, takže dnešní skvělý výsledek je pro nás trochu překvapením – ale nakonec pozitivním. Dává nám to obrovskou motivaci pro nadcházející dny, ale náš hlavním cílem je dokončit závod, “ říká Tomáš Ouředníček po dokončení 4. etapy.

„Během včerejší noci znovu probíhali na našem autě velké opravy a trvaly až do rána. Etapa byla pěkná, ale dost složitá, a pokud jde o navigaci, dnes jsme měli opravdu štěstí. Počasí je extrémně horké – už jsem byl několikrát v Maroku, ale na takové teploty si nevzpomínám. Dnes musíme hodně zapracovat na autě, ale zítra budeme opět bojovat! “ dodal navigátor David Křípal.

Druhá polovina závodu Morocco Desert Challenge začíná 5 etapou dlouhou 308 km, z Foum Zguid a Zagora.

Zdroj: Tomáš Ouředníček Dakar

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení