TOYOTA GAZOO Racing Czech - E10

Vytvořeno18.01.2024
TOYOTA GAZOO Racing Czech - E10

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili nějaký čas, ale jejich Toyota Hilux T1+ si opět vedla skvěle, a zajistila jim 33. místo pro tento den a 40. místo celkově v neoficiální klasifikaci.

Dnes jsme měli náročné dopoledne. Po příjezdu na start si Gareth Woodridge z továrního týmu Ford prohlížel naše auto a všiml si, že jedna hnací hřídel je poškozená. Čas na výměnu už jsme ale neměli.
Startovali jsme ve velkém prachu, za kamiony se vůbec nedalo jet. Před námi startovalo pět kamionů a jeden Can-Am. Can-Am jsme předjeli poměrně rychle, ale asi po 9 km jsme ucítili silné vibrace a zadní pravá pneumatika prakticky explodovala a poškodila pravou zadní část auta. Museli jsme zastavit a opravit ji, čímž jsme ztratili spoustu času a předjelo nás mnoho Can-Amů.
Jeli jsme dál, jenže tlak v rezervní pneumatice nebyl dostatečný, a proto jsme museli snížit tempo. Samozřejmě nás opět předjelo mnoho vozů, ale později jsme si všimli, že několik z nich se dostalo do značných potíží. Úsek po startu byl opravdu nebezpečný. Viděli jsme Setha Quintera, který měl velký problém v nebezpečném místě, nevyznačeném v roadbooku.
Po tom všem a s bolestí v zádech bylo pro mne těžké se znovu soustředit. Následně nás čekala krátká neutralizace, na kterou měly kamiony 20 minut, ale my jen 4 minuty. Bylo to málo, ale alespoň jsem si stihl vypít OneShot.
Po restartu jsme nasadili mnohem lepší tempo. Celkově výsledek není tak špatný vzhledem k tomu, co nás dnes potkalo," zhodnotil Tomáš Ouředníček. „Bylo až dojemné vidět tolik českých fanoušků s vlajkami podél celé rychlostní zkoušky. Vytvořili pro nás opravdu fantastickou atmosféru," dodal.

Navigace byla dnes perfektní. Po 9,5 km nám sice praskla pneumatika a ztratili jsme nějaký čas její výměnou a opravou auta, ale jinak byla etapa skvělá," shrnul 10. etapu David Křípal.

Zítra je na programu předposlední den 46. ročníku Rallye Dakar, kterým je 420 km dlouhá rychlostní zkouška z Al Uly do Yanbu.

Zdroj: Newsletter Ultimate Dakar Racing

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení