TOYOTA GAZOO Racing Czech - E5

Vytvořeno11.01.2024
TOYOTA GAZOO Racing Czech - E5

Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí

Dnešní rychlostní zkouška mezi Al-Hofufem a Shubaytahem byla krátká a pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Tomáš Ouředníček a David Kripal velmi příjemná. Speciál Toyota Hilux T1+ si vedl skvěle, a i přes časovou ztrátu, způsobenou předjížděním pomalejších vozidel, znamená jejich 39. čas v etapě zlepšení o jednu pozici v celkové klasifikaci, ve které jsou po pěti rychlostních zkouškách na 34. místě.

Dnešní trať byla plná dun. Startovali jsme hodně vzadu mezi pomalejšími kamiony a mnoha vozy SSV. Podařilo se nám nasadit dobré tempo. Ze začátku se hodně prášilo, v dunách se pak jelo krásně. První kamion jsme předjeli, nevím, možná za 2 kilometry. Pak jsme předjížděli jeden vůz za druhým. Potom jsme následovali buggy SSV. Pěkně jsme frčeli, protože bugyna byla rychlá. Na 76. kilometru jsme viděli Aleše Lopraise opravovat kamion, z čehož jsme radost neměli. Jinak tahle etapa byla opravdu perfektní. Byly to snad nejlepší duny v mém životě. Toyotka fungovala na jedničku. Před nadcházející 48 hodinovou etapou jsem absolutně nechtěl riskovat nějaké poškození. Teď auto pečlivě zkontrolujeme. Pokud by byl zítra terén stejný jako dnes, bylo by to úplně fantastické,“ řekl Tomáš Ouředníček.

Během následujících dvou dnů absolvují posádky téměř 800 km dlouhý okruh pustými končinami pouště Rub al-Chálí, s 572 závodními kilometry nového etapového formátu, tzv. měřené čtyřicetiosmihodinovky.

Zdroj: Newsletter Ultimate Dakar Racing

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení