TOYOTA GAZOO Racing Czech - E8

Vytvořeno16.01.2024
TOYOTA GAZOO Racing Czech - E8

Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech

Česká posádka Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, má za sebou úspěšnou a téměř bezproblémovou 8. etapu mezi Al Duwadimi a Hail. Na 458 km dlouhé rychlostní zkoušce se jim podařilo předjet několik vozů, nicméně kvůli prachu ztratili nějaký čas.

„Včera jsme měli náročný den se špatným tempem. Byl jsem velmi nespokojený kvůli obrovské penalizaci, kterou jsme dostali. Nemyslím si, že je to spravedlivé, ale bohužel se s tím nedá nic dělat. Znamená to, že už nemůžeme bojovat o dobrý výsledek. Nyní pokračujeme v závodě, abychom dojeli do cíle a nabrali co nejvíce zkušeností s novým autem.
Dnes jsme si ale etapu užili. Na začátku byly velmi pěkné a hladké duny. Předjeli jsme hodně vozů, včetně několika Hiluxů V6. V druhé polovině etapy to už tak hezké nebylo. Kamenitá, záludná a drsná krajina střídající se s fesh feshem. Bylo tam také hodně prachu, takže předjíždění bylo neskutečně obtížné. V této části jsme bohužel ztratili nějaký čas.
Ale jsme tady, konečně jsme dokončili etapu za denního světla. Auto funguje dobře, takže jsme s dneškem spokojeni. Doufáme, že v tom budeme pokračovat i ve zbývajících etapách," řekl po osmé etapě Tomáš Ouředníček.

„Dnes to bylo pěkné, užili jsme si duny. Nebylo snadné předjíždět v prachu, ale postupně jsme předjeli spoustu aut. Navigace byla dnes perfektní," dodal spolujezdec David Křípal.

Zítřejší 9. etapa mezi městy Hail a Al Ula bude o něco kratší, 417 km měřeného úseku a celková délka 639 km.

Zdroj: Newsletter Ultimate Dakar Racing

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení