Ultimate Dakar Racing - Stage 01

Vytvořeno06.01.2020
Ultimate Dakar Racing - Stage 01

Úvodní měřený úsek Džidda - Vadž s délkou 319 kilometrů byl pro Tomáše s Davidem a jejich Ford Ranger malým očistcem. Hledání správné trasy bylo jen začátkem řetězu problémů, které mohly skončit i vypadnutím posádky. Naštěstí je čeští bojovníci překonali a skončili v první etapě na 55. místě v hodnocení aut.
 
Od úvodních závodních kilometrů Tomáš Ouředníček za volantem nasadil vysoké tempo, takže prvního konkurenta předjel už po pěti kilometrech. Když byl na dostřel další, posádka se vydala nesprávným směrem a ztratila blouděním asi půlhodinu. „David se jako navigátor rozhodl, že je to strašně nefér a že některým soupeřům musíme dát větší náskok,“ glosoval Tomáš v cíli s nadsázkou první komplikace a dodal: „Jeli jsme se kochat do úplně jiného údolí, než jsme měli jet. Ale nakonec jsme se dostali zase zpátky na trať a opět jsme ve slušném tempu předjížděli, co se dalo.“

Zpomalení tempa v náročných dunách ale znovu přineslo smůlu. „V hlubokém písku se najednou před námi objevilo zapadnuté auto. Já se lekl, zabrzdil jsem a zapadli jsme taky. Celkem dlouho jsme auto vyprošťovali a když jsme se znovu rozjeli, zastavil nás defekt. Takže výměna kola. A za kilometr to samé. Najednou jsme měli už jen poslední rezervu, a to už je v měřeném úseku celkem velké riziko,“ uvědomoval si Tomáš.
Posádka týmu Ultimate Dakar Racing proto musela zpomalit a opatrnější jízdou snížit riziko dalších defektů. A i to se projevilo na umístění.

„Ale dojeli jsme do cíle. Výsledek je samozřejmě katastrofální. Ale není to nic fatálního. Viděli jsme na trati spoustu odstavených motorek i čtyřkolky. Taky shořelé auto. A třeba náš kamarád a jeden z favoritů soutěže Jakub Przygonski s MINI smutně seděl u auta a dlouho bezmocně čekal na rychlou asistenci. Přišel tak o naděje na dobré umístění v tomto dakarském ročníku. Prostě pro spoustu posádek to bylo mnohem horší než pro nás. My jsme to na úvod trochu zkonili, ale ještě máme dalších jedenáct dní na to, abychom to napravili. My jsme zvyklí se probíjet zezadu,“ uzavírá odhodlaně první závodní den Tomáš Ouředníček.

 

Pondělní druhá etapa Vadž – Neom prověří účastníky 42. ročníku Rallye Dakar na trati s měřeným úsekem dlouhým 367 kilometrů s rozmanitou tratí s kameny i pískem.

Zdroj: Ultimate Dakar Racing

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení