Ultimate Dakar Racing - Stage 10

Vytvořeno16.01.2020
Ultimate Dakar Racing - Stage 10

Tomáš Ouředníček a David Křípal si opět vybrali dávku smůly při maratonské etapě. Náhradní díl při opravě v poušti do vozu nepasoval ani po mnoha úpravách. Posádka Ultimate Dakar Racing týmu tak přišla na trati o spoustu času a dojela až 62. V celkovém pořadí aut je 38.

Na startu měřeného úseku přitom nic nenasvědčovalo tomu, že přijdou problémy. „Skvěle jsme odstartovali, projeli jsme kolem Fernanda Alonsa, který se dnes vyválel. Pak jsme přejeli dunu a za ní leželi na střeše bratři Coronelovi. Málem jsme do nich vrazili, protože to nešlo ubrzdit. Tak jsme je objeli, vzali je na lano a vrátili je zpátky na čtyři kola,“ popisoval úvod etapy Tomáš Ouředníček. 

Jenže pak ve Fordu Ranger Dakar zarachotilo a odešla poloosa. „Naštěstí sebou vozíme náhradní, takže jsme zastavili, že ji vyměníme. Za tři minuty byla vymontovaná. Připravili jsme náhradní, jenže ta prostě nešla zpátky nasadit do těhlice kola. Je tam takový tisícihran, ale ta náhradní ho měla nějak poničený.“

Česká posádka se za pomoci šroubováku a pilníku Leathermanu snažila tisícihran přizpůsobit, aby zapadl. „Dělali jsme to dvě hodiny a zkoušeli to dokola a dokola. Pak u nás zastavil asistenční kamion. Tak jsme jim řekli, ať nám dají další poloosu, kterou jsme u nich měli. Jenže oni jí nevezli. Řekli, že ji poveze další kamion. Takže jsme dál pokračovali v úpravách tisícihranu. A nakonec se nám ho tam podařilo narvat. A pak dojel druhý kamion, kterému jsme dali špatnou poloosu a řekli jim, ať jedou za námi a kryjí nám pro jistotu záda,“ vzpomínal na nepříjemné chvilky Tomáš.

Měřený úsek deváté etapy pořadatelé zkrátili kvůli počasí za neutralizací. „To nám dost pomohlo. Tam bychom museli překonávat velké náročné duny. Takže jsme dojeli do maratonského bivaku, kde jsme obhlédli auto. Vypadlo celkem v pořádku. Mrzí nás ale výsledek. A navíc nás pravděpodobně zítra čeká nejtěžší etapa letošního Dakaru s velmi náročnými dunami. A my startujeme úplně zezadu ze 127. místa.  Strašně jsme si tím zkomplikovali život. My ty maratónský etapy máme s Davidem hrozně napínavý. Dneska všichni spíme společně v jednom stanu. Tedy i s hvězdami jako Fernando Alonso. Ten stojí s autem, které dává dohromady, přímo vedle nás. To je pro nás zážitek. Ale raději bychom ho vyměnili za lepší etapový výsledek,“ uzavírá smolný den Tomáš Ouředníček.

Ve čtvrtek se jede jedenáctá etapa Shubaytah - Haradh s měřeným úsekem dlouhým 379 kilometrů.

Zdroj: Ultimate Dakar Racing, Foto: Míla Janáček

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení