Ultimate Dakar Racing - Stage 11

Vytvořeno17.01.2020
Ultimate Dakar Racing - Stage 11

Posádka Ultimate Dakar Racing týmu zvládla dnešní druhý díl maratonské etapy bez větších komplikací. Zvládnout musela spoustu předjížděcích manévrů i dvojité lehké vyprošťování z písku. Odměněna byla 35. etapovým časem. V celkovém hodnocení aut si polepšila o jednu příčku a je před poslední etapou tohoto dakarského ročníku 37.

Tomáše Ouředníčka na maratónské etapě bavilo setkání se závodníky, kteří na sebe jinak nemají v průběhu závodu moc času: „Bavil jsem se například s Naserem Al Attiyahem i s Fernandem Alonsem, který nám vyprávěl, jak šel přes střechu a co všechno se mu rozbilo na autě. Alonso byl ale pochopitelně pořád v obležení, hlavně ze strany novinářů.“

Společné spaní ve velkém stanu se všemi závodníky si ale Tomáš moc neužil. „V noci byla velká zima, takže jsme se moc nevyspali. Proto jsme nastoupili do dnešní etapy, která byla velmi náročná, celkem unavení. Obsahovala spousta dun a pískových cest. Jeli jsme opatrně, protože jsme startovali zezadu. Chtěli jsme hlavně dojet, za námi vyjížděl jen Nani Roma, který měl včera nehodu,“ říkal v cíli Tomáš a pokračoval: „Auto fungovalo dobře. Písek byl hodně zrádný, protože byl hodně hluboký. Pak jsem ale udělal malou chybu. Trochu jsme narazili a zapadli. Ale rychle jsme se dokázali vyprostit a jeli jsme dál. A opět jsme předjížděli auta, která jsme už předtím předběhli. Jenže nás čekalo ještě jedno krátké zapadnutí.“

Problémy se zrádným pískem ale měla spousta strojů, některé z nich v něm utopily i naděje na dobré celkové umístění. „V dunách jsme viděli zapadnutou Pragu Aleše Lopraise téměř až po střechu. Tak jsme u něj zastavili a David se šel zeptat, jestli mu může pomoct. Nakonec se s Alešem shodli, že bude nejlepší, když si stoupnou na dunu a zamávají na kamiony, o kterých jsme věděli, že jedou za námi,“ vzpomínal na dění v etapě Tomáš Ouředníček.  

Českého pilota v cíli jedenácté etapy těšilo, že ji s navigátorem Davidem Křípalem zvládli bez větších komplikací. Tomáše ale stále mrzí dlouhé zdržení v desáté etapě při opravě poloosy. „Osobně už začínám být na pokraji sil, protože jsem se nevyspal a projevuje se náročná dakarská trať, kterou už máme za sebou. Pořád ještě cítím zklamání z celkového výsledku. Ale bohužel včerejší komplikace nám vzaly spoustu času. Takže už máme jediný cíl se dobře nachystat před zítřejší poslední etapou. Aby to klaplo až do úplného konce,“ plánuje si Tomáš.

V pátek se jede poslední dvanáctá etapa Haradh - Qiddiya s měřeným úsekem dlouhým 374 kilometrů.

Zdroj: Ultimate Dakar Racing, Foto: Martin Blažek

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení