orion racing team

Vytvořeno13.08.2020
orion racing team

Čtvrtý závod sezony Kůta MMČR v motokrosu na světové trati v Lokti nad Ohří se opravdu povedl. I přes velké horko se na start postavilo velké množství jezdců, kteří se postarali o krásné závody. Diváci ve dvou třídách viděli netradičního vítěze, čímž se stalo loketské klání velmi atraktivním. Někteří dobří jezdci v závodě chyběli, v některých třídách jsme viděli nové tváře. Loketský závod také promíchal tabulku průběžného hodnocení jezdců a stejně jako ty předešlé stál opravdu za to.

MX1
Tabulku průběžných výsledků sezony vede v tuto chvíli Maximilina Nagl, druhý je Pascal Rauchenecker a třetí stále Václav Kovář. Vítězem čtvrtého závodu Kůta MMČR v Lokti se ve třídě MX1 stal Pascal Rauchenecker (Orion Racing Team). Rakušan jel skvěle a navíc měl i malinko štěstí. První jízdu zvládl tradičně dobře, po dobrém startu jezdil téměř celý stanovený závodní čas na druhé pozici za Maxem Naglem (Haas Racing Team) a to téměř neohrožen. Ve druhé jízdě měl ale Nagl snad poprvé na MMČR špatný start a navíc upadl a Raucheneckera, který se celkem rychle probojoval na první pozici, už nedokázal dojet. Nagl skončil v Lokti, na trati, kterou velmi dobře zná, na prvním a následně druhém místě, což mu zajistilo v Lokti celkové stříbro. Třetím jezdcem celkově a také nejlepším českým závodníkem byl tentokrát Martin Krč (Sixtynine MXRT, s. r. o.). Ten měl dokonalé starty, holeshoty a vždy si za sebou chvíli vodil celé startovní pole. V první jízdě skončil čtvrtý, v té druhé třetí, ale jen velmi těsně, protože Nagl, dohánějící svůj pád, ho předjel opravdu až v posledním kole. Čtvrtá příčka v Lokti patřila Vaškovi Kovářovi (HT Group Racing Team), i on může být se svým výkonem spokojený, ve druhé jízdě ovšem nestačil na Krče, a proto se tentokrát nepostavil na stupně vítězů. Filip Neugebauer (Osička MX Team) bral v Lokti dvě pátá místa. Jaromír Romančík (SXS FORM VISION Racing Team) má na MMČR vždy dobré starty a dokáže se velmi dlouho držet vepředu, v Lokti jezdil obě jízdy vždy třetí nebo čtvrtý a zajížděl podobné časy jako jeho soupeři, ovšem buď chyboval, nebo nakonec nevydržel závodní tempo a musel se tak spokojit se šestou příčkou. Sedmý byl František Smola (4c Racing), kterému se povedla mnohem lépe první jízda. Osmou příčku si vyjel Paul Haberland (Motosport Chýnov v AČR), devátý skončil Rudolf Weschta (HULHO Motocross Team) a desátý Němec Brian Hsu.

MX2
Stejně jako v předchozím závodě si jasné vítězství dvěma prvními místy zajistil Rakušan Michael Sandner (Motosport Chýnov v AČR). Na prvních pozicích jezdil téměř od začátku až do konce i přesto, že ve druhé jízdě měl trochu horší start. Druhý byl v Lokti celkově slovenský závodník Šimon Jošt (Osička MX Team). Šimonovi se povedly zatím naprosto nejlepší závody sezony a právem se sebou může být spokojen, neměl jenom na prvního Sandnera  a navíc si velmi polepšil v průběžném hodnocení. Jeho výkon ho raketově vystřelil z osmého až na třetí příčku tabulky, což musí být pro Jošta obrovská motivace do dalších závodů. Třetím nejlepším se stal v Lokti Rakušan Johannes Klein (PP Racing), který zajel nejlepší závod sezony. Dařilo se opět také Markovi Sukupovi (HT Group Racing Team), který byl v Lokti celkově čtvrtý. Patrik Liška (HT Group Racing Team) mohl být spokojený se svým nejlepším závodem sezony a celkovým pátým místem v Lokti. Také juniorskému závodníkovi Honzovi Wagenknechtovi (Haas Racing Team) se dařilo zatím nejlépe v sezoně Kůta MMČR, skončil šestý. Sedmou příčku vybojoval další junior Petr Rathouský (Orion Racing Team) a stal se tak nejlepším jezdcem na stopětadvacítce, dokázal se vyrovnat i mnohem zkušenějším soupeřům a některé dokonce překonal. Osmý byl Rakušan Markus Rammel (Motosport Chýnov v AČR), devátý Adam Dušek (Sixtynine MXRT, s. r. o.) a desátý Němec Noah Ludwig. Ten byl v první rozjížďce třetí, druhou ovšem nedokončil. V průběžném hodnocení je stále lídrem Michael Sandner, na druhé místo se po výkonu v Lokti dostal Johannes Klein, třetí je Šimon Jošt. Nutno podotknout že v závodě v Lokti už také chyběli jezdci továrních týmů jako je Richard Šikyňa a Jakub Terešák (JD GUNNEX KTM Racing Team) a Petr Polák (IXS MXGP TEAM), čímž se průběžné pořadí také hodně promíchalo. Závodníci už měli povinnosti na mistrovství světa.

Ženy
Třída žen přinesla fanouškům v Lokti zajímavou podívanou a hlavně také zcela novou vítězku. Na čtvrtý závod sezony Kůta MMČR zavítala Němka Anne Borchers, závodnice mistrovství světa a nedala svým soupeřkám šanci. Dvě první místa hovořila jasně. Druhou nejlepší byla v Lokti Elena Kapsamer (Motosport Chýnov v AČR), která se dokázala vrátit po zranění, které si přivodila v minulém závodě a povedl se jí skvělý výsledek. Dokonce ve druhé jízdě na první Borchers chvíli dorážela. Třetí celkové místo v Lokti a vytouženou „bednu“ si vyjezdila Barbora Laňková (Orion Racing Team). Ta vypadala letos poprvé ve své kůži a byla to ta Bára, kterou známe. Umístění mluví za vše. Čtvrtá celkově skončila Lucie Simonová. Lucka měla dobré starty, držela se vepředu a vypadalo to, že ona bude na stupních vítězů. Nevyhýbala se ovšem drobným chybám, kterých velmi rády využily její soupeřky, například Laňková. Celkové páté místo patřilo Kristýně Vítkové (Yamaha Čepelák Racing Team). Po dlouhé době jsme viděli, že by se vedoucí jezdkyni tabulky takhle nevedlo. Trať jí naprosto nesedla, Vítková padala a nedokázala se vrátit zpátky do tempa. Vzhledem k velkému bodovému náskoku si ale může Vítková takový výpadek dovolit, na jejím umístění na čele tabulky jeden nepovedený závod nemůže nic změnit. Navíc je to poprvé od dubna roku 2018, co jsme Vítkovou neviděli na pódiu. Šestá příčka patřila v Lokti Němce Alexandře Massury (Motosport Chýnov v AČR), sedmá skončila Sarah Schnelzer (Motosport Chýnov v AČR) a osmá Kristýna Tomišková (Team motokrosová škola CZ). Tabulku průběžných výsledků stále vede Kristýna Vítková, na druhou příčku se probojovala Barbora Laňková, třetí je Sarah Schnelzer.

Veteráni
Ve třídě Veteránů jsme byli svědky klasického výsledku. První příčku naprosto s přehledem vybojoval Petr Bartoš (Orion Racing Team). Stejně jako v předchozích závodech na jeho tempo soupeři nestačili a to i přesto, že Bartoš, ve velkém horku, které v Lokti panovalo, odjel tradičně i obě rozjížďky třídy MX1. A obě rozjížďky Veteránů vyhrál. Dvě druhá místa patřila jako tradičně Martinovi Žeravovi (KRTZ Motorsport). Žerava se na trati jenom vozil. Věděl, že na Bartoše nemá a soupeři za ním zase nestačili na něj. Třetí do cíle dvakrát dojel Radek Toman (Promoto Husqvarna Racing Team), a tak složení na stupních vítězů bylo jasné. Stejné je také průběžné pořadí seriálu. Čtvrté celkové místo si v Lokti zajistil Martin Brádka, v cíli jízd byl dvakrát čtvrtý. Georg Hammerl (Motosport Chýnov v AČR) byl pátým nejrychlejším jezdcem, lépe se mu povedla první jízda. Šestá příčka patřila Stanislavovi Horskému, sedmá Vláďovi Mužíkovi (Motosport Chýnov v AČR) a osmá Zdeňkovi Pučálkovi. V kategorii Veterán 50+ byl dvakrát první Roman Skalka (SXS FORM VISION Racing Team), druhá příčka v Lokti patřila Josefovi Nesejtovi a třetí skončil Petr Játi. Tabulku v tuto chvíli vede Roman Skalka.

Autor: Dominika Nováková / Foto: Radek Lavička / orion racing team

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení