Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Vytvořeno31.07.2023
Tisková zpráva LIQUI MOLY GmbH

Prémiový olej s nízkou viskozitou nabízí maximální potenciál úspory paliva a vysokou ochranu motoru!

Vývoj nových maziv pokračuje na plné obrátky. LIQUI MOLY uvádí na trh svůj dosud nejřidší motorový olej Special Tec AA 0W-8. „Nabízí absolutní maximum úspory paliva a zároveň komplexní ochranu motoru," říká Oliver Kuhn, zástupce vedoucího olejové laboratoře v LIQUI MOLY.

LIQUI MOLY Special Tec AA 0W-8 splňuje nejmodernější normu JASO GLV-1, jaká je požadována pro hybridní modely od značek Mazda a Toyota. Zkratka AA v názvu výrobku udává, o jaká vozidla se jedná. Zastupuje Asii a Ameriku. „Co se týče spotřeby paliva, byli japonští výrobci automobilů vždy velmi otevření. To byla také motivace pro nízkoviskózní oleje, počínaje olejem 0W-20,“ říká Oliver Kuhn. Tyto viskozity jsou možné pouze pro benzínové motory, a proto byla Země vycházejícího slunce vždy průkopníkem ve vývoji těchto speciálních motorových olejů. Tak je tomu i u hybridních vozidel.
 
Moderní motory vyžadují stále modernější motorový olej, a proto do jeho vývoje průmysl hodně investuje.  Hybridy mají na motorový olej zvláštní požadavky. Tyto agregáty jsou menší, ale nejsou méně namáhány, spíše více, ví Oliver Kuhn: „Takový motor musí často zvládat vysoké otáčky již od startu, tj. za studena. Tak se zvyšuje riziko kondenzace vodních par v motoru. Při vývoji maziv se zohledňují další parametry, jako je odolnost proti oxidaci, teplu a korozi. V důsledku toho je volba aditiv a také základního oleje ještě efektivnější. Stabilní kvalita je základním předpokladem, tolerance jsou velmi malé.“ Nabízí se srovnání s vrcholovým sportem: V soutěži špičkových atletů je nejlepší ten, který i ty malé věci dělá dobře.

Perspektivy vývoje: „0W-8 je aktuálně nejnižší třídou viskozity,“ říká expert LIQUI MOLY. „Bylo by možné dosáhnout ještě nižších hodnot, ale to by vyžadovalo obrovské úsilí. V roce 2015 rozšířila ‚Society of Automotive Engineers‘ (SAE) třídy viskozity směrem dolů na 0W-16 /-12 /-8. Zohlednit tuto situaci v API nebylo možné. Proto byla definována norma ILSAC GF-6B, která v současné době sahá pouze do SAE 0W-16. Japonská organizace pro automobilové standardy (JASO) vyvinula novou specifikaci pro oleje s velmi nízkou viskozitou s názvem JASO GLV-1 (Gasoline Low Viscosity). Je to aktuálně platný standard.“

Mimochodem, po novém oleji LIQUI MOLY Spezial Tec AA 0W-8 je v Evropě velká poptávka. Toyota předepisuje olej s maximální úsporou paliva v příručce k vozidlu. Proto autoservisy a značkové prodejny netrpělivě čekají na šampiona v úspoře benzinu.


O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. Tam je znovu a znovu volena nejlepší značkou olejů. Firma prodává své výrobky ve 150 zemích a v roce 2022 hospodařila s obratem 800 mil. eur.
 
Sina Ataei, Head of Media Relations international, LIQUI MOLY GmbH

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení