Test časopisu Auto Bild

Vytvořeno17.10.2023
Test časopisu Auto Bild

V rozsáhlém testu provedeném odborníky bylo testováno 12 penetračních olejů v různých kategoriích. Pouze dva splňují všechny sliby uvedené na štítku, včetně multifunkčního spreje LM-40.

Ať už v autě, v dílně nebo v domácnosti, multifunkční oleje jsou velmi oblíbené jako univerzální pomocníci. Pokud je zámek dveří zaseknutý, šrouby na vadném výfuku jsou zapečené, přední dveře vrzají nebo sekačka na trávu nenastartuje – bez ohledu na to, jak různé úkoly mohou být, univerzální oleje se zdají být řešením ve všech případech. Dokážou ale multi-oleje skutečně vše, co slibují?

Jako chemické produkty s komplexními vlastnostmi byla účinnost 12 sprejů testována testovacími experty z největších německých automobilových novin podle vědeckých kritérií ve specializované laboratoři určené k tomuto účelu. Kromě toho byly kontrolovány pokyny/srozumitelnost/bezpečnost a také aplikace a materiálová kompatibilita.

Účinek
Požadavky na multi-oleje jsou obrovské. Mají chránit před opotřebením nebo mu dokonce předcházet a také zajistit dobré mazání. Měly by také chránit před korozí, být co nejvíce plazivé, aby mohly vyvinout svůj mazací účinek i na hlubokých závitech šroubů a vytlačit vodu.

S celkovým počtem 127 z možných 160 bodů dosáhl multifunkční sprej LM-40 nejlepšího možného výsledku téměř v každé jednotlivé testované oblasti účinnosti.

Materiálová kompatibilita
Multi-oleje by samozřejmě měly fungovat na co nejvíce površích a nepoškozovat je. Bylo testováno chování multisprejů na plastech a laku.

S 18 z 20 možných bodů dosáhl multifunkční sprej LM-40 velmi dobrého výsledku.

Aplikace
Místa, kde je potřeba multifunkční olej, jsou často obtížně dostupná. Ať už se jedná o malé praskliny nebo štěrbiny, ke kterým se lze dostat pouze nad hlavou nebo zespodu, aplikace oleje by měla vždy fungovat. Z tohoto důvodu byla testována i manipulace s plechovkami.

Multifunkční sprej LM-40 dosahuje 20 z 20 možných bodů a dosahuje tak nejlepšího možného výsledku.

Návod, srozumitelnost a bezpečnost
Zejména tam, kde existuje velký počet možných aplikací nebo chemických produktů, jsou srozumitelnost a bezpečnost dalšími relevantními hodnotícími kritérii.

I zde dosáhl multifunkční sprej LM-40 nejlepšího možného hodnocení s 5 z 5 možných bodů.

Celkově je LM-40 dobrý všestranný multifunkční sprej. Je velmi schopný penetrace, dokonale vytlačuje vodu, je šetrný k materiálům a dobře chrání proti rzi. Mazivost je v dobrém středu pole a ochrana proti opotřebení je velmi dobrá. Láhev je také vybavena praktickou 360 stupňovou rozprašovací hlavou.

Se 170 z 205 možných bodů získává LM-40 známku 2,0 (dobře) a nejenže skončí na prvním místě, ale také dosáhne vítězství v poměru cena/výkon.

Podrobnosti k Mnohoúčelovému spreji LM-40 najdete zde!

Zpět na seznam článků
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení